Player

Team

Country

Alyssa Thomas USK Praha Czech Republic
DeWanna Bonner CBK Mersin Turkey
Joyner Holmes Dinamo Sassari Italy
Courtney Williams Athletes Unlimited United States
Brionna Jones USK Praha Czech Republic
DiJonai Carrington Athletes Unlimited United States
Olivia Nelson-Ododa Melbourne Boomers Australia
Nia Clouden Lublin Poland
Natisha Hiedeman Maccabi Bnot Ashdod Israel
Ty Harris Cankaya Turkey
EuroLeague Women EuroCup Women Athletes Unlimited

 

February

SUNDAY MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY
31 1 2 3 4
 

 

 

CBK Mersin vs. Schio at 11:00 AM ET

USK Prague vs. Fenerbahce at 1:00 PM ET

 

 

 

 

 

 

CBK Mersin vs. Bellona Kayseri at 10:00 AM ET Cankaya @ Hatay at 5:00 AM ET

Sassari vs. Campobasso at 8:30 AM ET

Melbourne Boomers vs. Bendigo at 11:00 PM ET

5 6 7 8 9 10 11
 

 

12 13 14 15 16 17 18
 

 

 

 

Melbourne Boomers @ Townsville at 2:30 AM ET

USK Prague @ Chomutov at 4:00 AM ET

Cankaya vs. Rize at 5:00 AM ET

CBK Mersin @ Nesibe Aydin at 8:00 AM ET

Maccabi Ashdod vs. Asa Jerusalem at 12:00 PM ET

USK Prague vs. Strakonice at 12:00 PM ET

 

Sassari @ Faenza at 2:30 PM ET
19 20 21 22 23 24 25
Melbourne Boomers @ Sydney at 1:00 AM ET

Cankaya @ Ormanspor at 8:00 AM ET

CBK Mersin vs. Galatasaray at 9:00 AM ET

 

Maccabi Ashdod @ Elitzur Ramla at 12:00 PM ET USK Prague at Olympiacos at 11:30 AM ET

Melbourne Boomers @ Southside at 2:30 PM ET

CBK Mersin @ Uni Girona at 2:45 PM ET

 

 

 

 

Melbourne Boomers @ Canberra Capitals at 1:30 AM ET

Sassari vs. Ragusa at 2:30 PM ET

26 27 28
Cankaya vs. CBK Mersin at 7:00 AM ET

USK Prague vs. Trutnov at 10:00 AM ET

Maccabi Ashdod vs. Ramat Hasharon at 12:00 PM ET  

 

 

Blue = EuroLeague Play
Purple = EuroCup Play
Orange = Respective Country League Play

Alyssa Thomas

USK Praha (Czech Republic)

Date Opponent W/L Score Record Points Rebounds Assists Steals Blocks
10/22 Hradec Kralove W 111-43 4-0 13 8 7 1 0
10/26 Szekszard W 82-71 5-0 15 15 10 5 0
10/28 Zabiny Brno W 82-54 6-0 16 7 2 5 0
11/2 Valencia W 83-76 7-0 22 10 7 3 1
11/4 Strakonice W 119-44 8-0 DNP DNP DNP DNP DNP
11/9 Bourges W 73-70 9-0 28 9 6 3 1
11/12 Slavia Prague W 138-23 10-0 7 3 4 4 0
11/15 Polkowice L 83-80 10-1 21 12 4 6 1
12/7 Fenerbahce L 82-72 10-2 21 13 5 1 0
12/10 KP Brno W 86-50 11-3 11 4 5 4 0
12/14 Olympiacos W 95-63 12-3 5 11 11 1 0
12/18 Zabiny Brno W 106-63 13-3 14 11 11 5 0
12/21 Virtus Bologna W 85-61 14-3 18 14 3 3 0
12/30 KP Brno W 102-65 15-3 13 16 10 3 2
1/4 Szekszard W 95-56 16-3 20 7 10 0 0
1/6 Ostrava W 102-38 17-3 7 9 4 4 1
1/11 Valencia L 82-75 17-4 17 10 10 4 0
1/14 Slovanka W 126-71 18-4 13 8 4 2 0
1/18 Bourges W 65-57 19-4 15 14 5 3 0
1/21 Hradec Kralove W 116-25 20-4 4 3 4 3 0
1/25 Polkowice W 92-57 21-4 16 8 1 1 1
1/28 Chomutov W 125-50 22-4 6 4 4 1 1
1/31 Fenerbahce L 73-66 22-5 6 6 5 1 0
2/15 Chomutov
2/18 Strakonice
2/22 Olympiacos
3/1 Virtus Bologna
3/4 Slavia Prague

 

Brionna Jones

USK Praha (Czech Republic)

Date Opponent W/L Score Record Points Rebounds Assists Steals Blocks
10/22 Hradec Kralove W 111-43 4-0 7 6 0 0 1
10/26 Szekszard W 82-71 5-0 DNP DNP DNP DNP DNP
10/28 Zabiny Brno W 82-54 6-0 DNP DNP DNP DNP DNP
11/2 Valencia W 83-76 7-0 DNP DNP DNP DNP DNP
11/4 Strakonice W 119-44 8-0 DNP DNP DNP DNP DNP
11/9 Bourges W 73-70 9-0 DNP DNP DNP DNP DNP
11/12 Slavia Prague W 138-23 10-0 DNP DNP DNP DNP DNP
11/15 Polkowice L 83-80 10-1 DNP DNP DNP DNP DNP
12/7 Fenerbahce L 82-72 10-2 23 9 5 4 0
12/10 KP Brno W 86-50 11-3 16 7 2 4 0
12/14 Olympiacos W 95-63 12-3 15 9 3 1 0
12/18 Zabiny Brno W 106-63 13-3 23 2 3 5 1
12/21 Virtus Bologna W 85-61 14-3 22 16 1 0 1
12/30 KP Brno W 102-65 15-3 31 9 1 1 3
1/4 Szekszard W 95-56 16-3 19 10 2 1 1
1/6 Ostrava W 102-38 17-3 28 10 4 5 1
1/11 Valencia L 82-75 17-4 21 5 0 2 1
1/14 Slovanka W 126-71 18-4 35 10 2 4 1
1/18 Bourges W 65-57 19-4 7 10 2 0 0
1/21 Hradec Kralove W 116-25 20-4 19 14 2 0 2
1/25 Polkowice W 92-57 21-4 8 9 2 1 1
1/28 Chomutov W 125-50 22-4 24 9 0 1 2
1/31 Fenerbahce L 73-66 22-5 16 9 2 1 0
2/15 Chomutov
2/18 Strakonice
2/22 Olympiacos
3/1 Virtus Bologna
3/4 Slavia Prague

 

DeWanna Bonner

CBK Mersin (Turkey)

Date Opponent W/L Score Record Points Rebounds Assists Steals Blocks
10/30 Bursa W 92-69 3-2 17 3 6 2 0
11/2 Sopron L 75-50 3-3 10 8 3 0 0
11/5 Bellona Kayseri W 83-65 4-3 7 8 8 0 1
11/9 Landes W 68-61 5-3 11 12 3 1 1
11/13 Nesibe Aydin W 91-68 6-3 17 3 5 2 0
11/16 Miskolc W 77-58 7-3 17 5 3 0 0
11/19 Galatasaray W 68-54 8-3 18 10 3 1 0
12/1 Cankaya W 77-75 9-3 DNP DNP DNP DNP DNP
12/4 Besiktas W 92-87 10-3 DNP DNP DNP DNP DNP
12/8 Schio L 76-72 10-4 19 12 4 1 0
12/11 Hatay W 90-61 11-4 5 1 2 0 1
12/14 Uni Girona W 64-50 12-4 8 8 2 1 4
12/17 Rize W 83-60 13-4 21 11 2 1 0
12/22 Mechelen W 106-63 14-4 17 8 1 3 1
12/25 Ormanspor W 85-61 15-4 DNP DNP DNP DNP DNP
12/31 Antalya 07 W 91-60 16-4 DNP DNP DNP DNP DNP
1/4 Perfumerias Avenida W 85-80 17-4 21 4 2 1 3
1/7 Fenerbahce W 77-68 18-4 19 5 2 2 1
1/12 Sopron L 51-44 18-5 10 9 1 1 4
1/15 Botas L 66-56 18-6 4 8 2 1 0
1/18 Landes W 75-59 19-6 10 8 1 2 0
1/21 Emlak Konut W 67-59 20-6 8 9 2 4 2
1/26 Miskolc W 78-77 21-6 25 2 3 1 0
1/28 Bursa W 90-85 22-6 20 6 4 0 0
1/31 Schio W 79-67 23-6 20 10 4 0 1
2/3 Bellona Kayseri W 70-56 24-6 DNP DNP DNP DNP DNP
2/16 Nesibe Aydin
2/19 Galatasaray
2/22 Uni Girona
3/1 Mechelen

Joyner Holmes

Dinamo Sassari (Italy)

Date Opponent W/L Score Record Points Rebounds Assists Steals Blocks
10/2 Brixi W 70-58 1-0 7 3 0 2 1
10/5 Kortrijk W 96-51 2-0 17 7 5 1 0
10/8 Lucca W 74-57 3-0 17 8 3 1 0
10/12 Kotrijk W 68-56 4-0 9 5 2 2 1
10/16 Venezia L 84-60 4-1 17 7 0 0 0
10/18 Valdarno W 75-59 5-1 22 12 3 1 0
10/22 Libertas Moncalieri W 83-59 6-1 15 7 3 3 1
10/26 La Roche L 79-71 6-2 18 11 4 0 3
10/30 Campobasso W 59-53- OT 7-2 22 11 2 6 0
11/3 ESB Villeneuve L 77-56 7-3 11 11 4 0 1
11/6 Faenza W 89-81- OT 8-3 26 12 3 2 0
11/9 BA London Lions L 73-63 8-4 17 16 3 0 2
11/13 Ragusa W 78-75 9-4 22 8 6 2 0
11/16 La Roche W 77-65 10-4 23 18 8 1 0
11/19 San Giovanni W 62-61 11-4 23 7 2 3 0
12/4 San Martino W 72-65 12-4 17 12 5 1 1
12/7 ESB Villeneuve L 68-48 12-5 5 5 0 0 1
12/10 Basket Crema W 91-64 13-5 13 14 9 3 1
12/14 BA London Lions W 82-75 14-5 18 11 8 1 1
12/18 Virtus Bologna L 88-52 14-6 18 5 2 1 0
12/21 Schio L 94-66 14-7 DNP DNP DNP DNP DNP
1/2 Brixia W 102-80 15-7 21 10 2 1 1
1/5 Venezia W 89-82 16-7 22 8 5 2 0
1/7 Valdarno W 89-75 17-7 16 10 10 1 0
1/12 Venezia L 83-61 17-8 13 6 4 1 0
1/21 Venezia W 79-74 18-8 21 11 5 2 1
1/29 Libertas Moncalieri W 79-65 19-8 18 11 3 3 0
2/4 Campobasso W 72-65 20-8 21 8 6 2 1
2/18 Faenza
2/25 Ragusa
3/5 San Giovanni
3/8 San Martino
3/12 Basket Crema
3/19 Virtus Bologna
3/26 Schio

Natisha Hiedeman

Maccabi Ashdod (Israel)

Date Opponent W/L Score Record Points Rebounds Assists Steals Blocks
12/12 Elitzur Ramla W 70-68 9-3 17 4 2 1 0
12/15 Botas W 77-61 10-3 DNP DNP DNP DNP DNP
12/19 Ramat Hasharon W 77-71 11-3 11 3 3 2 2
12/22 Maccabi Urban W 80-70 12-3 12 8 7 3 0
12/26 Hapoel Petah Tikva W 93-72 13-3 7 8 8 3 0
1/2 Bnei Herzliya W 88-70 14-3 10 7 10 3 2
1/5 Elitzur Ramla L 92-80 14-4 DNP DNP DNP DNP DNP
1/9 Maccabi Haifa W 88-84 15-4 19 5 7 1 0
1/12 Elitzur Ramla L 82-46 15-5 DNP DNP DNP DNP DNP
1/23 Hapoel Rishon LeZion W 91-80 16-5 28 6 3 1 0
1/30 Holon W 85-80 17-5 13 10 8 0 0
2/16 Asa Jerusalem
2/20 Elitzur Ramla
2/27 Ramat Hasharon
3/6 Maccabi Urban

 

Olivia Nelson-Ododa

Melbourne Boomers (Australia)

Date Opponent W/L Score Record Points Rebounds Assists Steals Blocks
1/21 Bendigo L 81-76 11-3 10 4 2 2 1
1/28 Perth Lynx L 91-82 11-4 19 6 0 3 3
2/4 Bendigo W 115-72 12-4 14 8 5 2 2
2/15 Townsville
2/19 Sydney
2/22 Southside
2/25 Canberra Capitals
3/4 Sydney

Ty Harris

Cankaya (Turkey)

Date Opponent W/L Score Record Points Rebounds Assists Steals Blocks
1/22 Antalya 07 L 77-76 6-10 23 6 4 1 0
1/28 Besiktas W 73-66 7-10 DNP DNP DNP DNP DNP
2/4 Hatay W 70-65 8-10 DNP DNP DNP DNP DNP
2/16 Rize
2/19 Ormanspor
2/26 CBK Mersin

Mikiah (Kiki) Herbert Harrigan

London Lions (England)

Date Opponent W/L Score Record Points Rebounds Assists Steals Blocks
2/19 Caledonia Gladiators                
2/26 Cardiff Met Archers                
3/5 Oaklands Wolves                
3/12 Sheffield Hatters                
3/19 Essex Rebels                
4/9 Newcastle Eagles                
4/10 Nottingham Wildcats                
4/15 Durham Palatinates                
4/16 Leicester Riders                
4/22 Manchester Mystics                
4/23 Durham Palatinates